אני ממליץ לכם על…

לא לפחד, להגביר וללחוץ פליי!

דרך קבוצה שמטרתה לחלוק מוזיקה (כמו הדף הזה) מצאתי את הלהקה הבועטת הזו! ‘המוני סוזוקי’ ששואבים השראה מלהקת Can הגרמנית באו לעשות גאראז’ רוק טהור. הם קיימים און אנד אוף כבר מ-96 ושיחררו ארבעה אלבומים. השיר הזה מאלבום בעל אותו שם. הלהקה מקושרת ללהקות אחרות כמו היא יא יאז והסטרוקס.

אליס בארץ פלאות הגראנג’ שועטת אל עבר אלבום חדש – The Devil Put Dinosaurs Here – אלבום שממשיך את הסאונד החדש שיצרו מאז האיחוד אבל הולך לשאוב הרבה מהעבר, על פי הלהקה. גם כאן ממשיך וויליאם דואבל עם קולו החדש שנותן צבע חדש ללהקה כל כך מזוהה. הם מעידים שהאלבום ‘מטונף’ אבל שומר על כל מה שהם מייצגים ומהווה בעצם את הפרק הבא בהתפתחות הסיפור של אליס (להזיכרכם הלהקה התחילה מגלאם מטאל ותראו איפה אנחנו עכשיו?)

. “What’s the old joke?” Cantrell said. “There are two things you never want to get into a conversation or argument about: politics and religion. But fuck, I guess we’re going to be talking about this for awhile.

המון ציפיות מההוצאה הזו.


חתול / Cat – להקה ישראלית. בהגדרתם – alternative from space, folk for monkey cyborgs.
אלבומם ניתן להורדה בחינם (אבל עדיף שלא) באתר הבאנדקמפ – http://acatsmusic.bandcamp.com/
מומלץ לתת להם כמה רגעים.

ג’ון גרנט, גרנט – להעניק.

הגעתי אליו דרך המלצות החנות ‘מוזיקה נטו’ וכבר בשיר הראשון שנושא את שם האלבום אפשר לשמוע שזמר יודע. מה? הכל, איך לפתוח אלבום, איך לכתוב שיר, איך ללהטט קולות מכנים אל עבר מוזיקה חייה ושירים בעלי הפקה מרשימה. אחרי עבודה ארוכה תחת להקת ה’צארים’ הוא פיתח קריירת סולו וזהו אלבומו השני והמגובש באופן מרשים. באלבום ישנה עבודת קולות רקע של שנייד אוקונר שכבר כיסתה שיר מאלבומו הקודם באלבומה שלה מ-2012.

השיר השני שתפס אותי מהאלבום – שום דבר צנוע כאן, ג’ון מכריז על עצמו כהבן זונה הכי גדול ביקום וכשאני שומע את השיר אני חושב שיש מצב שהוא צודק. אבל גם אם לא הוא עושה את זה בקול משכנע!

מייק מקרידי עושה עבודה מדהימה בפרל ג’אם, הוא תורם רבות מזמנו הפרטי למטרות לא אישיות והוא מעולה בלקדם להקות קטנות ומעולות. אחת מהן – The Wallfloawers נמצאת גם בנישה של להקות שמזל שמייק מביא אל פני השטח. קיימים כבר -89 (מקדימים את הג’אם) ובעלי שישה אלבומים (זה ממספר 4 בו לוקח חלק מייק עצמו) – עושים רוק גולמי מעולה. ב-2012 לאלבומם השישי הצטרף ג’ק איירונס, מתופף פרל ג’אם ורד הוט בעבר.
http://community.seattletimes.nwsource.com/archive/?date=20030117&slug=wallflowers17
עוד פנינה מאותו אלבום –

האפגן ויגז – פייבוריטית שלי משחררת שני סינגלים בלי קשר לכלום, העליון גירסאת כיסוי לאמן ההיפ-הופ הבא ועולה בסצינה האמריקאית (במיוחד אחרי שיצא מהארון והרעיד את הספינה). הכל מקבל תפנית מעולה שצורחת גרג דולי. תחת ה’גאטר טווינז’ הם כיסוי גם את השיר המסורתי ‘סיינט ג’יימס אינפרמרי’ ועוש איתו חייל.
בתחתון הם מבצעים כיסוי מדהים למארי קוויני – אמנית סול ששיחררה אלבום אחד ונעלמה אך אלבומה נחשב לאחד החשובים בנהר אלבומי הסול שנעלמו מן הציבור, ג’יימס בראון כינה אותה ‘דיוות פאנק’. השיר בוצע כאשר הופיעו כאן בישראל במועדון הבארבי – http://youtu.be/5QjJ5-pD-H0


עוד אמן מרשימת המובחרים – דיי מת’יוז בנד – כבר רץ כנראה עם השיר הזה מ-2006 אבל לא שוחרר על ביג וויסקי (2009) ולא על Away from this world (2012).
שיר שמזכיר לעיתים את קווי האלבום stand up.
דעתכם?
אוסיף את הדבר הנחמד הזה שמצאתי – אלבום מחוות פסנתר לשירים של הלהקה, כולם זמינים ביוטיוב.

שני שירים ממש לא חדשים שמצאתי מאלבום מחווה שנעשה לג’ון לנון ב-95, מד סיזן שומרים על הצבע המוזיקלי המאפיין אותם עם כיסוי ל-I Don’t Wanna Be A Soldier והרד הוט מאיטים טיפה את הקצב עם הכיסוי שלהם ל-I Found Out.

אמן חדש (בשבילי) שמצאתי דרך הרולינג סטון. מין פולק בלוז רוק יפה שמוצא את הדרך שלו באלבום הבכורה שלו מלפני שש שנים ‘פיל מלחמה’. מחכה לשמוע את הבא בתור.

איש הדלי – באקטהד מוציא מוזיקה כמו מכונה וגם בחדש המיסתורי שלו הוא בועט. דמות מעניינת לשיחה עתידית, בטוח.

הקאבר שלה להנדריקס שהשאיר עלי רושם נמצא איפשהו בדף למטה. מומלץ ביותר. בנתיים משהו מהאלבום הבכורה שלה.

הפליימינג ליפס, פשוט מדהימים בכל צעד שלהם. כאן בהוצאה מיוחדת ליום התקליט של שנה שעברה בו הם משתפים פעולה עם בון אייבר (זוכה 2012 לפריצת השנה, ואלבום השנה). נדבר עליו בהמשך

ונסיים עם בן, שאוזכר לאחרונה הרבה. יכולות גבוהות על גיטרה ובשירה מאפשרים לך לעשות חסד עם יצירות מופת של הנדריקס.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s